Her er årets konkurranseprogram!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Se hvilke filmer som har blitt valgt ut til årets konkurranseprogram og som konkurrerer om Gullstolen, heder og ære i juni!

Det er med stor glede at vi endelig kan presentere årets konkurranseprogram!

Arbeidet med å vurdere alle bidragene til årets festival har vært oppslukende og berikende. Det har vært store høydepunkter og vanskelige valg. Mange gode filmer kom dessverre ikke gjennom nåløyet i år, men det endelige programmet har blitt sterkt, bredt og variert. Vi gleder oss voldsomt til å vise det fram for dere i juni!

Norsk kortfilm:
  • 63 dager etter (Regi: Marie Blokhus, Ellen Birgitte Winther)
  • Ballast (Regi: Daniel Howlid)
  • Centarium (Regi: Aleksander Johan Andreassen)
  • Cramps (Regi: Thea Hvistendahl)
  • De Berørte (Regi: Rikke Gregersen)
  • Det som er organisert og systematisert, kan glemmes (Regi: Hanne Nygaard)
  • Downs of the Dead (Regi: Even Husby Grødahl)
  • Festivalen (Regi: Magnus Lysbakken)
  • For all tid (Regi: Lasse Årikstad)
  • Human Habitat (Regi: Flavia Devonas Hoffmann)
  • Human Nature (Regi: Sverre Fredriksen)
  • Hva er en kvinne? (Regi: Marin Håskjold)
  • Hysj! (Regi: Nini Kjeldner)
  • Hælsikes jente (Regi: Kine Lepsøe)
  • I det små (Regi: Håkon Anton Olavsen)
  • Jeg gir deg min tillit (Regi: Lilja Ingolfsdottir)
  • Jeg venter (Regi: Lasse Holdhus)
  • Knask eller knep (Regi: Morten Evelid)
  • Kontrakten (Regi: Janicke Askevold)
  • Kuksvanen (Regi: Jenny Heradstveit)
  • Kundebeskjed (Regi: Stephen Hutton)
  • Liker stilen (Regi: Bendik Kaltenborn)
  • Liremu Barana (Regi: Caj Cojoc)
  • Livet går videre (Regi: Henry K. Norvalls)
  • Menneskets opprinnelse (Regi: Pjotr Sapegin)
  • Mor visste ingenting (Regi: Anita Killi)
  • Nattrikken (Regi: Eirik Tveiten)
  • Pearl Diver (Regi: Margrethe Danielsen)
  • Poison (Regi: Sebastian Lagerkvist)
  • Onanerende subjekter (Regi: Andrea Sitara Gran, Marlene Emilie Lyngstad)
  • Ras (Regi: Simone Hooymans)
  • Silence (Regi: Brwa Vahabpour)
  • Slå rundt busken (Regi: Joern Utkilen)
  • Sult (Regi: Kenneth Karlstad)
  • The Manila Lover (Regi: Johanna Pyykkö)
  • Thea & Tuva (Regi: Kristian B. Walters)
  • Tjenestemann (Regi: Jonas Grimeland)
  • Vannskrekk (Regi: Vigdis Nilsen)
  • Vi burde ha vært på film (Regi: Christopher Pahle)
  • Vindmøller (Regi: Pia Louise Edvardsen)
  • Wimbledon (Regi: Ernst De Geer)
Kort dokumentar:

Norske dokumentarer:

  • En by som kunne ha blitt (Regi: Christer Sev)
  • Fødselsmerket (Regi: Pia Ilonka Schenk Jensen, Bernhard Hetzenauer)
  • Greetings from Myanmar (Regi: Sunniva Sundby, Andreas J. Riiser)
  • Hos Abu Jamal (Regi: Siri Nerbø)
  • Kunst og ukunst (Regi: Birgitte Sigmundstad)
  • Leif. En film om Simen (Regi: Simen Braathen)
  • Nasi Padang – et viralt eventyr (Regi: Audun Amundsen)
  • Polyfonatura (Regi: Jon Vatne)
  • Ribadit (Regi: Elle Sofe Sara)
  • Return of a View (Regi: Eivind Tolås)
  • Uår (Regi: Julie Lunde Lillesæter)

Internasjonale dokumentarer: 

  • All Cats Are Grey in the Dark (Regi: Lasse Linder)
  • Black&White (Regi: Eluned Zoe Aiano, Anna Benner)
  • Carving Space (Regi: Annie Dean-Ganek)
  • Circus Movements (Regi: Lukas Berger, Mário Gajo de Carvalho)
  • Construction Site (Regi: Gita Upmale)
  • Cut The Chit Chat (Regi: Léa Forest)
  • Family² (Regi: Yifan Sun)
  • Let the Blonde Sing (Regi: Rachel Knoll)
  • Mama Mania (Regi: Vincent Sparreboom)
  • My Own Landscapes (Regi: Antoine Chapon)
  • “Stunned, I Remain Alert” (Regi: Lucas H. Rossi dos Santos, Henrique Amud)
  • Shānzhài Screens (Regi: Paul Heintz)
  • The Love and Death of Yosef and Zilli (Regi: Dean Gold)
  • The Return (Regi: Marina Dodis)
Musikkvideo:
  • Amanda Tenfjord: Kill The Lonely (Regi: Ingeborg Løvlie)
  • Ane Brun: Don’t Run and Hide (Regi: Stian Andersen)
  • B-Boy Myhre, feat. Cezinando: Harley (Regi: Håkon Hoffart)
  • Bendik: Sove (Regi: Emilie Beck)
  • Boy Pablo: Feeling Lonely (Regi: Julian Nazario Vargas, Bjarne Anmarkrud)
  • Fredrik Høyer & Bendik Baksaas: Elegi over Avicii (Regi: Benjamin Loeb)
  • Gabrielle: Tenker på deg (Regi: Tom Ringsby)
  • Great News: Greedy Little Thing (Regi: Sjur Pollen)
  • Kvelertak, feat. Troy Sanders: Crack of Doom (Regi: Stian Andersen)
  • L:U:N.A: ASP (Regi: Håvard Sandvik)
  • Lars Vaular: Kroppsspråk (Regi: Erik Treiman)
  • Lil Halima: who do u love (Regi: Lil Halima, Chris Helberg)
  • Louam: Wreckless Love (Regi: Ola Kassen, Andreas Trøften)
  • Metteson: Devotion (Regi: Sebastian Kåss)
  • Ruben: Burn Down This Room (Regi: Thor Brenne)
  • Sandra Kolstad: Catch 22 (Regi: Haakon Mathisen)
  • Sassy009: Maybe In The Summer (Regi: Kenneth Karlstad)
  • Sports Team: Here’s the Thing (Regi: Emilie Norenberg)
  • Teddy and the Love Gang: Nozomi (Regi: Håvard Glad)
  • The Big Moon: Take a Piece (Regi: Emilie Norenberg)
Internasjonal kortfilm:
  • 100 000 Acres (Regi: Jennifer Wright)
  • 22:47 Linie 34 (Regi: Michael Karrer)
  • Algo-Rhythm (Regi: Manu Luksch)
  • Awaiting Death (Regi: Lars Vega)
  • Baby Dyke (Regi: Tone Ottilie Fredriksen)
  • Baby Mommy (Regi: Lina Vain Illala)
  • Bitter Herb (Regi: Maria Ornaf)
  • Broth of Vigour (Regi: Daniel McIntyre)
  • Cayenne (Regi: Simon Gionet)
  • dogs, moon river and Baudelaire (Regi: Marija Kovačina)
  • Don’t, Kiss.mov (Regi: Fabio Liberti, Carl Olsson)
  • Dungarees (Regi: Abel Rubinstein)
  • Durrës or Die (Regi: Nina Kerschbaumer)
  • Exam (Regi: Sonia Hadad)
  • From Khovrino (Regi: Daria Elena Dashunina)
  • Gusts of Wild Life (Regi: Jorge Cantos)
  • Haiku From A Dead Poet (Regi: Akira Kamiki)
  • I’ll End Up In Jail (Regi: Alexandre Dostie)
  • Lea (Regi: Ona Jané Millà)
  • Meats (Regi: Ashley Williams)
  • Memorable (Regi: Bruno Collet)
  • Paola Makes A Wish (Regi: Zhannat Alshanova)
  • Progressive Touch (Regi: Michael Portnoy)
  • Shergar (Regi: Cora McKenna)
  • Sincerely Yours (Regi: Ali Memarchi)
  • Stay Awake, Be Ready (Regi: Phan Thien Am)
  • Styx (Regi: Billy Roisz)
  • The Stick (Regi: Teppo Airaksinen)
  • To The Bone (Regi: Sebastien Betbeder)
  • Under The Fish Scales (Regi: Colombe Rubini)
  • Weekend (Regi: Ario Motevaghe)
Samarbeidspartnere

Institut francais de Norvege

Den norske ambassade i USA

Den norske ambassade i Storbritannia

Den spanske ambassaden i Oslo

Den Irske ambassaden i Oslo

Den portugisiske ambassade i Lisboa

Den tyske ambassade i Oslo